Kaminų valymas  Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose

kaminu valymas
Kaminų valymas – kaminus reikia reguliariai valyti, ypač jei naudojamos dervingos malkos.

Kaminas, kaip ir bet kuris įrenginys, reikalauja nuolatinės priežiūros ir valymo. Nevalyti dūmtraukiai yra pavojingi statinio eksploatacijai, kadangi gali tapti gaisro židiniu.

Palengvinti kamino valymą galima įsirengiant įdėklą, kadangi suodžiai nusėda ant lygių jo sienelių – juos valyti yra šiek tiek lengviau, be to, kaminas ilgiau išlieka švarus. Kamine be įdėklo suodžiai kaupiasi jo kampuose, plyšeliuose, todėl juos pasiekti yra sudėtingiau.

Pristatomi kaminai ir kaminų įdėklai

Dūmtraukiai ir įdėklai turi būti valomi ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius šildymo sezono metu ir prieš šildymo sezoną. Dūmtraukių valymui turi būti naudojami specialūs įrankiai (šepečiai), pagaminti iš nerūdijančio plieno arba polimerinių medžiagų.

Valymo svarba ir dažnumas

Seniai valytuose kaminuose sumažėja trauka ir krosnis ar katilas įsikuria sunkiau, o kartais dėl šios priežasties jų įkurti apskritai neįmanoma – tada tenka kviesti kaminkrėčius. Valyti kaminą standartiškai rekomenduojama bent 2-3 kartus per metus. Vis dėlto reikėtų atsižvelgti į konkretaus kamino būklę. „Dūmtraukio apsinešimą suodžiais lemia labai daug veiksnių – jo diametras, aukštis, medžiagos, iš kurių pagamintas dūmtraukis, kokį šildimo įrenginį eksplotuojame – kieto kuro katilą, židinį ar židinį-pečių, kokį kurą kūrename ir dar daug įvairių smulkmenų. Nevalytame dūmtraukyje kilus suodžių gaisrui, gali užsidegti aplink dūmtraukį esančios medinės konstrukcijos ar kitos lengvai užsidegančios medžiagos. Užsidegus suodžiams, pasiekiama labai aukšta temperatūra – apie 1000°C, kyla pavojus, kad dūmtraukis nuo aukštos temperatūros ir didžiulio slėgio gali sutrūkti bei sugriūti.